* Arbeidslivets storebror
* Milliarder på kistebunnen
* LOs glemte kunstskatter
* Storstreiker gjennom tidene
* Miniportretter av samtlige LO-ledere
* LO-quiz
| Nina Hanssen | |
| Publisert 26.01.2007 kl 14:01 Oppdatert 06.11.2009 kl 13:32 |
2. mars 2004: Klage levert av FO til Datatilsynet om nettsidene.
3. mars 2004: Bærum kommune sender brev til innehaveren av nettsiden som henger ut Susanne Devik Hope.
11. mars 2004: Datatilsynet skriver brev til FO der de sier de forstår at informasjonen oppleves som integritetskrenkende for dem som blir rammet.
12. mars 2004: FO Politianmelder nettsteder på grunn av informasjon om to tillitsvalgte i FO som er lagt ut på nett.
18. mars 2004: FOs anmeldelse henlagt av politiet på grunn av manglende kapasitet til å behandle saken.
21. april 2004: Spørretimen i Stortinget. Uthenging av offentlige ansatte i barnevernet på Internett-sider. Statsråd Laila Dåvøy mener det er beklagelig og uheldig at folk blir påført så store personlige belastninger.
14. mai 2004: Statsråden sender brev til FO der hun vil purre på Datatilsynet og lufter tanker om å foreslå endinger i regelverket, hvis Datatilsynest skulle konkludere med at listene ikke rammes av personopplysningsloven.
September 2004: Datatilsynet avviser saken fra FO og Bærum kommune.
9. juni 2005: Klage på Datatilsynets vedtak fra Bærum kommune om avvisning blir behandlet i personvernnemda. Klagen tas ikke til følge,
2005: Statsråden tar initiativ ovenfor juridisk fakultet til utredning av saken.
3. februar 2006: FO møter statsråd Karita Bekkemellem og statssekrær Erik Øie om uthenging av barnevernsansatte på nettet.
2006: Statsråd Bekkemellem tar initiativ ovenfor juridisk fakultet til utredning av saken
8. mai 2006: Øie skriver til FO. Opplyser om at Justisdepartementet har igangsatt arbeidet med en vurdering av personopplysningsloven. Det er også bedt om at det vurderes om Datatilsynet bør få en mer sentral rolle i håndhevingen av sanksjoner, som retter seg mot overtramp på nettet. For eksempel bruk av nettet til å spre krenkende omtale av enkeltpersoner.
LO i Oslo hadde i dag startkonferanse før valget i 2011, der det ble nedsatt fem arbeidsgrupper. – Debatten viste at kampen mot privatisering, konkurranseutsetting og New Public Management blir viktig, sier leder, Roy Pedersen. Les mer
Heving av minstelønna forventes å bli den hardeste "nøtta" i forhandlingene om ny overenskomst for byggfagene. I dag møttes partene til forhandlingsstart. Les mer
Fellesforbundet har sett seg kraftig lei av måten styret i Halden Arbeiderblad oppfører seg. Nå vurderer forbundet søksmål. Les mer
HK-medlemmene ved Regus Business Centre Norge AS vil ha tariffavtale. I morgen møter forbundet selskapet til mekling. Om det ikke fører fram, blir det streik fra onsdag. Les mer
LO har godkjent en midlertidig tariffavtale for bemanningsbransjen. Dermed er en av tuene som truet med å velte hele frontfagoppgjøret ryddet av veien. Les mer
Vi har vært på musikaler i Londons West End og Operapassasjen i Oslo, men ingenting er som show på Broadway i New York (NYC). Skal du ha billetter samme dag, må du stå i kø. På Madame Tussaud, derimot, sklir du rett inn med pressekort.
11.11.2009 - 11:09Amerikanerne er lunkne til Barack Obama første seier 10.11.2009 - 17:07
Siste kommentarer fra Arbeidersamfunnet | ||
Siste kommentarer