Styret i Dagsavisen AS vedtok i dag en omfattende spareplan for å bringe budsjettet i balanse. I den inngår 10 oppsigelser. De tre ansattevalgte stemte imot.
* Arbeidslivets storebror
* Milliarder på kistebunnen
* LOs glemte kunstskatter
* Storstreiker gjennom tidene
* Miniportretter av samtlige LO-ledere
* LO-quiz
| Publisert 18.03.2009 kl 19:12 Oppdatert 06.11.2009 kl 13:34 |
Som magasinett.org skrev like før styremøtet, foreslo sjefredaktør og administrerende direktør Carsten Bleness følgende tiltaksplan for å bringe budsjettet for inneværende år i balanse:
Det vil gi en total besparelse på rundt 7 millioner kroner, mener Bleness. Svikter inntektssiden enda mer, kan det bli flere kutt, som for eksempel i redaksjonens driftsbudsjett, utover høsten.
Oppsigelser - fra hvilken dato?
Det er ikke helt avklart fra hvilken dato oppsigelsene skal gjelde. Carsten
Bleness nevnte i utgangspunktet 1. april, men dette skal avklares i forhold
til Nav, særlig fordi dette er en nedbemanning som må kalles
masseoppsigelse.
Ledelsen i Dagsavisen skal nå gå inn i drøftelser med hver enkelt av dem som rammes av en eventuell oppsigelse. I morgen skal sjefredaktøren informere de ansatte om styrevedtaket på et allmøte.
– De viktigste kravene ved dette oppgjøret for arbeidsgiverne er å få til økt fleksibilitet, sa direktør i Norsk Industri Stein Lier Hansen ved åpningen av frontfagsforhandlingene. Les mer
Har Arbeiderpartiet skiftet mening om likelønn, under NTL-leder Turid Lilleheie etter TV-debatt i går kveld.
Les hele saken
PDA-bråket i Reber Schindler fortsetter, men heismontørene får fortsette å føre timelister manuelt inntil videre. Les mer
Når forhandlingene om frontfagene åpner i dag skjer det ikke i arbeidsgiverforeningens lokaler. De holder ikke mål. Les mer
Finansministeren vil kutte hærens budsjett med en milliard neste år. «Helt uaktuelt», sier Offisersforbundets leder, Peter A. Moe. Les mer
Statsminister Jens Stoltenberg (Ap) vil heller følge opp eldreforliket som allerede er inngått, enn å forplikte seg med Frp.
13.03.2010 - 17:01Vil ha forlik om eldrepolitikken 13.03.2010 - 13:44
– Vil kutte 5-10 milliarder 13.03.2010 - 13:13
Advarer mot kutt i psykisk helsetilbud 13.03.2010 - 12:45
Kraftig fall for Ap 13.03.2010 - 11:02
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/templator-jar-1.6.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl root cause: org.xml.sax.SAXParseException: The reference to entity "M" must end with the ';' delimiter.
Siste kommentarer