Flere saker
Dette er en sak fra
I skolen
Vi skriver om ansatte i skolesektoren.
Les mer fra oss
Ved disse skolene har Skolenes landsforbund varslet plassfratredelser
115 medlemmer i Skolenes landsforbund (SL) går ut i streik hvis det ikke blir enighet i meklingene i lønnsoppgjøret innen midnatt onsdag 26. mai.
Forhandlingene i årets lønnsoppgjør ble brutt i slutten av april i KS-oppgjøret, Oslo-oppgjøret og i oppgjøret i staten. Tirsdag og onsdag neste uke fortsetter meklingene hos Riksmekleren.
Fristen for å komme til enighet går ut ved midnatt onsdag 26. mai. Hvis det ikke lykkes, blir det streik fra arbeidstidens begynnelse torsdag 27. mai. Eventuelt blir det bestemt et annet tidspunkt etter avtale mellom partene.
SL er med i forhandlingsdelegasjonen til LO Kommune, sammen med Fagforbundet, FO og Creo – som alle har varslet plassfratredelser.
Debatt: «Lønn forhandler vi best sammen», skriver Anne Finborud
Torsdag har SL varslet plassfratredelse for i alt 115 medlemmer. Det gjelder 43 medlemmer ved Sam Eyde videregående skole i Arendal kommune i Agder, 34 medlemmer ved Porsgrunn videregående skole i Porsgrunn kommune i Vestfold og Telemark, 31 medlemmer ved Glemmen videregående skole i Fredrikstad kommune i Viken og sju medlemmer ved Disen skole i Oslo. Endringer på listen kan komme fram til uttak, melder SL.
Aktuelt: I neste uke kan 1200 medlemmer i Fagforbundet gå ut i streik i Oslo kommune