Ingen streik i Norges Bank

De ansatte i LO Stat ble i dag enige med ledelsen i Norges Bank og slipper dermed både mekling og streik.

Publisert Sist oppdatert

JOBB

LO Stat har i dag forhandlet seg fram til en avtale med ledelsen i Norges Bank for sine medlemmer. Dermed kan partene avbestille timen de har hos Riksmeklingsmannen. Den nye avtalen sikrer de ansatte som har under lønnstrinn 49, et tillegg på i gjennomsnitt 19 000 kroner. For de som har et høyere lønnstrinn blir det gitt prosentvise tillegg.

I tillegg har LO Stat fått gjennomslag for utvidelse av forhandlingsretten, helt opp til seniorrådgiver og fagsjef. De aktuelle stillingene i Norges Bank er fordelt på tre lønnsgrupper med øvre og nedre grense. De nye lønnsgruppene ser slik ut:

Lønnsgruppe 1: Konsulent: 335 000 - 460 000 kroner.

Lønnsgruppe 2: Rådgiver/forsker/avdelingssjef: 425 000 - 550 000 kroner.

Lønnsgruppe 3: Seniorrådgiver/fagsjef: 525 000 - 655 000 kroner.

Med enigheten som er oppnådd i dag, vil LO Stat i morgen sende varsel til Riksmeklingsmannen om at de trekker de varslede plassoppsigelsene for Norges Bank.

Powered by Labrador CMS