Roar Flåthen til Brasil

LO-leder Roar Flåthen reiser til Brasil i dag for å delta på brasiliansk LOs (CUTs) minikongress og 25-årsjubileum.

JOBB

Flåthen skal også møte representanter for regjeringen i Brasil. Med i delegasjonen er leder i Norsk Transportarbeiderforbund, Per Østvold.

Roar Flåthen skal også delta i en rundebordskonferanse om bedrifters samfunnsansvar. Konferansen arrangeres i Sao Paulo av den brasilianske arbeidsgiverforeningen FIESP. Også Finn Bergesen i NHO deltar sammen med representanter fra den brasilianske landsorganisasjonen og arbeidsgiverforeningen.

- Brasil har en sterk fagbevegelse og et vitalt næringsliv i rivende utvikling. Mange norske bedrifter er etablert i Brasil. Vi tror de kan ha nytte av våre erfaringer med forhandlinger og trepartssamarbeid, sier Roar Flåthen.

Powered by Labrador CMS