Kritiserer holdningsarbeidet

Rune Gerhardsen mener det blir gjort for lite i det holdningsskapende arbeidet i skolen etter terroren.

JOBB

Ap-politiker og styreleder i organisasjonen Hvite Busser, Rune Gerhardsen, mener regjeringen har gjort for lite i det holdningsskapende arbeidet i skolen etter 22. juli-terroren 2011.

Gerhardsen mener regjeringen har gjort påfallende lite når det kommer til «holdningsberedskap», skriver Dagsavisen.

– Det burde være i denne regjeringens ånd å ta tak i dette, sier Gerhardsen som forteller at han har forsøkt å få politikerne på Stortinget til å ta tak i problemstillingen.

– Jeg har fått mye verbal støtte, men jeg er skuffet over at politikerne på Stortinget og i regjeringen ikke har fulgt opp med midler, sier Ap-politikeren.

Han sier han ble veldig skuffet over at det ikke sto noe om holdningsberedskap i beredskapsmeldingen som regjeringen la fram i år. (ANB-NTB)

Powered by Labrador CMS