Nytt om folk:

Evy Aina Røe ny leder av Organisasjonsavdelingen i Industri Energi

– Jeg gleder meg til å komme i gang som leder av Organisasjonsavdelingen i Industri Energi, sier Evy-Aina Røe.

Evy-Aina Røe er ansatt som ny leder i Organisasjonsavdelingen i Industri Energi (Foto: Evy-Aina Røe)
Evy-Aina Røe er ansatt som ny leder i Organisasjonsavdelingen i Industri Energi (Foto: Evy-Aina Røe)
Publisert Sist oppdatert

JOBB

Evy-Aina både håper og tror at det skal være som å komme «hjem».

Hun tar over som leder av Organisasjonsavdelingen fra 1. mai 2020. Evy-Aina jobber i dag som rådgiver i fagorganisasjonen Delta. Hun har en lang og omfattende ledererfaring både fra offentlig og frivillig sektor.

Rådgiver

Evy-Aina er et organisasjonsmenneske med bakgrunn både som tillitsvalgt (Fagforbundet), rådgiver og blant annet generalsekretær i hiv-Norge (2007-2014).

Tidlig i arbeidskarrieren var hun tillitsvalgt for Norsk Kommuneforbund/Fagforbundet i nærmere 8 år på heltid. Nå fikk jeg muligheten til å komme tilbake til LO og i Industri Energi!

p

– Jeg har en variert yrkespraksis. I perioder har jeg vært leder innenfor helse- og omsorgssektoren. Det vil si for hjemmetjenester og overordnet nivå på helse- og omsorgstjenester, hovedsakelig i Oslo kommune. Videre var jeg noen år leder av Norges eneste offentlige advokatkontor, Fri rettshjelp, sier hun.

Deretter gikk turen til jobben som generalsekretær i HivNorge, interesseorganisasjonen for hivpositive.

Erfaring

– Jeg har mange års erfaring fra ulike styreverv både nasjonalt, i Norden og i Europa. Videre har jeg også hatt gleden av å være norsk representant utsendt til FN. Det var i forbindelse med både reforhandling av resolusjonen knyttet til forebygging og behandling (Political Declaration) av hiv/aids- High-Level meeting. Jeg deltok også i styremøtene til UNAIDS, General assembly-meeting.

p

Min formelle bakgrunn er en Bachelor med hovedvekt på organisasjons- og ledelsesfag.

– Vi, min mann og datter på 6 år bor på Etterstad i Oslo i vinterhalvåret, og kolonihagen i sommerhalvåret. Her er vi ivrige med både oppgaver tilknyttet hytta og parsellen, sier Evy-Aina Røe.

Powered by Labrador CMS