Dette er en sak fra
Nettverk
Vi skriver om ansatte innen elektro, energi, telekom og IT.
Les mer fra oss
Otovo lanserer leasing på solcellepanel:
Otovo for seg at ikke alle har råd til å bla opp 50 lapper for å få paneler på taket. Derfor tilbyr de leasing.
Otovo åpner for en leasing-modell på solcellepanel på hustak, der kundene ikke trenger å betale for selve panelene og montasjen på forhånd. I stedet får du leie panelene til 299 kroner i måneden.
– Det er ikke alle som kan bla opp 50.000 kroner og for å investere i solceller på taket. Spesielt nå som koronakrisen har gjort mange mer usikre. Derfor kopierer vi et konsept som har gjort solenergi stort i USA, nemlig leasing av solceller, skriver Andreas Thorsheim, daglig leder og gründer i Otovo, i en pressemelding.
• Hydrogenstrategi får kritikk: – En tapt mulighet for Norge
Otovo tar seg av installasjon og det hele, og sier sluttbrukeren også vil kunne få hente ut Enova-støtte for panelene til seg selv.
Kunden må bare ha et tak, så skal det være geit. En milepæl for alle som har ønsket å delta i det grønne skiftet, men ikke hatt økonomi til det, mener Thorsheim, som også varsler at han vil ta leasing-konseptet med seg ut i det europeiske markedet.
– Ser man på solcellemarkedet i USA, som er verdens største og raskest voksende, så er det nettopp leasing-delen som har stått for den største veksten de siste årene. Nå tilgjengeliggjøres muligheten til både å spare penger, og det å kunne produserer egen, fornybar strøm til alle og enhver. Vi er overbevist om at vi vil se den samme etterspørselen også her i Norden og ute i Europa, og vi har ingen tid å miste, skriver Thorsheim.
• Bedrifta brukte innleigde då tilsette var permitterte: – Heilt forkasteleg