Solidaritet med havnearbeiderne

Onsdag blir det solidaritetsmøte for havnearbeiderne.

Leder  i Norsk transportarbeiderforbubnd, Roger Hansen, holder appell på aksjonsdagen 27. november i Risavika.
Leder i Norsk transportarbeiderforbubnd, Roger Hansen, holder appell på aksjonsdagen 27. november i Risavika.
Publisert Sist oppdatert

JOBB

Konflikten om tariffavtale ved Risavika-terminalen fortsetter i det nye året, og Oslo Havnearbeiderforening trommer onsdag kveld sammen til et solidaritetsmøte for havnearbeiderne.

Havnearbeiderne slåss for tariffavtale i Risavika og ordnede lønns- og arbeidsforhold for havnearbeidere og sjøfolk i hele verden. Og havnearbeidere i Tromsø og Mosjøen er i sympatistreik.

Les Samler inn penger til streikende havnearbeidere

Her er oversikt over programmet på solidaritetsmøtet. Talere blir:

• Lars Johnsen, 1. nestleder i Transportarbeiderforbundet.

• Terje Samuelsen, leder Norsk Havnearbeiderforening.

• Stig Skaug, klubbleder for havnearbeidera i Oslo.

• Roy Pedersen, LO-leder i Oslo.

• Silje Josten Kjosbakken, driver bloggen Bryggesjauerfrue.

Tre bryggesjauerveteraner vil gi sitt bidrag:

• Udo Frick, tidligere bryggesjauer og leder i Oslo Bryggearbeiderforening.

• Gullbrand Giacobbe-Helleberg, tidligere bryggesjauer og faglig tillitsvalgt

• Jon Michelet, tidligere bryggesjauer, forfatter.

Det vil også bli kulturelle innslag ved poeten Ola Bog, leder av NTL Sentralforvaltningen, Bjørn Halvorsen, og Salongorkesteret.

Solidaritetsmøtet arrangeres på Caféteateret/Nordic Black Theatre i hovedstaden, og folk oppfordres til å ta med venner og komme.

Her finner du Facebook-sida til møtet

Les mer om konflikten på Transportarbeiderens nettsider

Powered by Labrador CMS