Å bli pappa endret karrieren til Erik

JOBB

Tett på

Navn:

Erik Sporkland Surdal (47)

Stilling:

NK Avdelingsleder

Karm/ramme, liming og

overflatebehandling

Arbeidssted: NorDan AS, Moi

Hva var drømmeyrket ditt som barn?

– Hadde nok ingen spesielle tanker rundt det, men stortrivdes med friluftsliv og planla å bli oppsynsmann i Statens Naturoppsyn (SNO) eller Statskog, før plutselig minstemann var på vei. Da ble det jobb i nærmiljøet på NorDan, og trivdes så godt at jeg har jobbet her siden.

Hva var din første betalte jobb?

– Jeg var avløser hjemme på garden der jeg vokste opp.

Hva betyr fagbevegelsen for deg?

– Et godt samhold og muligheten det gir til å bidra til et rettferdig og godt lønnssystem. Og at du som organisert blir inkludert og involvert i beslutninger som er til det beste for både arbeidstaker og arbeidsgiver.

Hva spiser du til lunsj en vanlig dag?

– På jobb blir det ofte et horn med ost og skinke, og en skive med brunost.

Hvem i Norge fortjener høyere lønn?

Og hvorfor?

– Da prisveksten har vært større enn lønnsveksten de siste årene håper jeg dette snur nå og bidrar til at alle får økt kjøpekraft i årene framover. Spesielt lavlønnstillegg er viktig å få med hvert år, da disse sliter mest med å få endene til å møtes.

Er det noe du må gjøre før du dør?

– Jeg må få dratt på fluefiske etter stor laks i Tanaelva i Karasjok.

Hva gjør du for å koble av?

– Da tilbringer jeg kvalitetstid sammen med familien, samt holder på med friluftsliv. Altså jakt og fiske.

Powered by Labrador CMS