Ronny har fått ny jobb: Trekker seg fra alle verv 

– Jeg har så mye å takke forbundet for, sier Ronny Olsen.

Ronny Olsen starter i ny jobb 1. november
Publisert

En fredagskveld for en tid tilbake, fikk Ronny Olsen en telefon som skulle endre mye.

Olsen, som er hovedtillitsvalgt i Peab Anlegg, ble oppringt av en direktør i bedriften, som lurte på om han ville være med å finne en kandidat til en HMS-koordinatorstilling.

– Vi pratet litt om flere, og plutselig sier vedkommende at grunnen til at han ringte, var for å høre om jeg kunne være interessert i jobben, sier Olsen.

Det endte med at han takket ja, og 1. november går ferden videre til Bodø.

– Jeg kommer til å ukependle og jobbe mandag til torsdag. Det blir en del reising, men jeg har fartet mye i jobben som hovedtillitsvalgt, så det skal nok gå greit, forteller han.

36 år som medlem

Ronny Olsen har bak seg 30 år i Peab Anlegg.

Ved årtusenskiftet fikk han sitt første verv, som styremedlem i klubben. Der klatret han i gradene, fra styremedlem til sekretær til nestleder og så leder og hovedtillitsvalgt og hovedverneombud.

Medlemskapet i Arbeidsmandsforbundet strekker så langt som 36 år tilbake, der han de siste årene har vært representant i forbundsstyret, samt sittet i bransjeråd for samferdsel og i tariffrådet. Han har inntil nylig også vært styreleder i avdeling 2 Oslo/Akershus.

Grunnet den nye jobben, har Olsen nå trukket seg fra samtlige verv.

– Jeg er i full gang med å finne etterfølgerne mine. Vervene som hovedtillitsvalgt og hovedverneombud vil bli splittet på to personer. Jeg har klart å finne en kandidat til hovedverneombud, og ser det to stykker som har meldt sin interesse for å bli hovedtillitsvalgt, sier Olsen.

Han forteller at han allerede har trukket seg fra vervet som styreleder i avdeling 2. Det skjedde under sist styremøte i slutten av september.

 – Det var vemodig, det må jeg innrømme. Jeg har trivdes godt i rollen, men også alle de andre årene i styret. Totalt har det blitt 13 år med forskjellige verv i avdelingen. Det er mange dyktige folk og gode kollegaer som jeg virkelig kommer til å savne.

– Kjenner litt på klumpen i magen

Selv om Olsen ikke kommer til å fortette å ha formelle roller Arbeidsmandsforbundet, vil han fremdeles være medlem.

– Jeg føler en tilknytning der. Jeg har et langt medlemskap på 36 år bak meg, så det kommer jeg til å fortsette med, sier han.

Tiden i forbundet har for Olsen bydd på flere sentrale lønnsoppgjør, noe han trekker fram som spesielt interessant og spennende.

– Jeg har vært med på så mye opp gjennom årene, og har mye å takke forbundet for. Jeg kjenner litt på klumpen i magen, jeg gjør det. Samtidig vet jeg at styret i avdeling 2 er overlatt i det beste hender med Kira Stang som ny leder, sier Olsen.

Han forteller videre at det er planlagt et forbundssyremøte 22. oktober, der han ønsker å takke for seg på ordentlig vis.

– Hva vil du huske best fra tiden som aktiv i Arbeidsmandsforbundet?
– Det er kanskje litt egoistisk å si, men for noen år siden var vi på forbundsstyretur til Manchester i England. Da fikk jeg oppfylt drømmen min om å dra til Liverpool og gå på Liverpool-kamp.

 

Powered by Labrador CMS